Sony Xperia 2 özellikleri ortaya çıktı!

Sony Xperia 2 özellikleri ortaya çıktı!

Bir süredir akıllı telefon pazarında istediğini elde edemeyen Sony, yeni üst seviye modelleri üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. İşte markanın yeni üst seviye modeli olması beklenen Xperia 2 özellikleri hakkında ilk söylentiler.

Xperia 2 özellikleri sızdırıldı

Japon teknoloji devi Sony akıllı telefon konusunda uzun süredir istediğini bulamıyor. Piyasa trendlerini geriden takip eden Sony, Xperia 1 ile 2019 yılına iddialı bir giriş yaptı. MWC 2019 kapsamında tanıtılan akıllı telefonun bir üst modelinin ilk sinyalleri ise şimdiden verilmeye başlandı.

Amiral gemi modellerindeki isimlendirmeyi de yenileyen Sony’nin Mayıs ayındaXperia 4 adında bir modelle daha karşımıza çıkması bekleniyor. Xperia 2 ise bu iki modelin arasında bir model olarak konumlandırılacak.

Donanıma bakacak olursak söylenenlere göre Snapdragon 855 ile gelmesi beklenen Xperia 2 modelinde 6 GB RAM bulunacak. 6.2 inç büyüklüğünde 21:8oranında sinematik bir ekranla gelecek olan modelde 2880 x 1234 piksel çözünürlük sunulacak.

3 farklı arka kameraya sahip olması beklenen modelin, bu kameralarla neler sunacağı ise şu an için bilinmiyor. 161 x 70 x 8.1 mm boyutlarında olacağı söylenen Xperia 2, 3000 mAh kapasiteli ve kablosuz şarj destekli bir batarya ile gelecek.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ