Katlanabilir ekranlı Motorola Razr için yeni gelişme!

Katlanabilir ekranlı Motorola Razr için yeni gelişme!

Motorola, katlanabilir telefon furyasına katılmak için elini çabuk tutmaya çalışıyor. Şubat ayında ortaya çıkan katlanabilir ekranlı Motorola Razr haberleri, Samsung ve Huawei‘nin hamleleri sonrası daha da resmi bir hale gelmeye başladı.

XDA Developers forumunda ortaya çıkan katlanabilir ekranlı Razr‘ın özelliklerine dair paylaşılan bilgilerde Motorola‘nın bu sene içerisinde telefonu piyasaya çıkaracağına işaret olarak gösteriliyor.

Katlanabilir ekranlı Motorola Razr ve özellikleri

Henüz yeni Motorola Razr‘ın nasıl özelliklere sahip olacağı belli olmuş değil. Buna karşın son ortaya çıkan bilgilere bakılırsa telefonun ön yüzünde küçük bir ekran daha yer alacak.

XDA forumda yer alan bilgilere göre Lenovo, bu ufak ekranı, telefon çağrıları, anlık mesajlaşmalar gibi çok kullanılan uygulamalara telefonu açmadan ulaşılması için kullanmayı planlıyor.

Motorola Razr efsanesinin yeniden sahalara dönecek olma ihtimali sevindirici olsa da, Motorola‘nın sahibi Lenovo’yu bu noktada çetin bir tedarik süreci bekliyor gibi görünüyor.

Zira katlanabilir ekran ekran teknolojisine sahip olan iki adet firma var. bir tanesi Samsung ve iddialar Güney Koreli firmanın Galaxy F dışında başka bir firmaya bu tedariği yapmak istemediği yönünde.

katlanabilir ekranlı motorola razr, katlanabilir ekranlı telefon, katlanabilir telefon

Bu anlamda şu an için katlanabilir telefon üreten firmaların elindeki tek seçenekÇinli BOE gibi duruyor. Ancak şirketin Huawei ile anlaştığı ve bütün üretimini Mate X‘e ayırdığı iddialar arasında.

Tüm bunlara karşın, Lenovo dışında Apple ve Xiaomi‘nin de katlanabilir telefon konusunda projeleri olduğu biliniyor.

Piyasada en büyük beklenti ise LG‘nin de katlanabilir ekran panelleri için yatırım yapıyor olması. Güney Koreli şirketin sektörün tüm katlanabilir ekran ihtiyacını karşılamaya yönelik bir yatırım yaptığı düşünülüyor. Özellikle de bu yatırımın Apple‘a yaraması bekleniyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, bir anda hayatımıza giren katlanabilir ekranlı telefonlar gerçekten de akıllı telefonların geleceği olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 
 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ