Huawei P30 Pro ekran üreticisi belli oldu!

Huawei P30 Pro ekran üreticisi belli oldu!

Huawei’nin yeni üst seviye akıllı telefonları geçtiğimiz gün Paris’te düzenlenen bir etkinlik ile resmiyet kazandı. Oldukça iddialı özelliklere sahip olan P30 Pro ekran üreticisi de belli oldu. Bakalım Huawei P30 ve P30 Pro ekranlarını kim üretiyor?

 

Huawei P30 Pro ekranları BOE tarafından üretiliyor!

Huawei’nin yeni üst seviye akıllı telefonları uzun zamandır merakla bekleniyordu. Özellikle kamera özellikleriyle kendisine hayran bırakan akıllı telefon, son derece iddialı özelliklere sahip.

Modelin birçok yeteneği etkinlik sırasında sergilenirken merak edilen önemli detaylardan bir tanesi de netlik kazandı. Mate 20 Pro modelinde kullanılan kavisli OLED ekranlar için BOE ve LG ile çalışan Huawei, P30Pro modelinde ise şimdilik bilindiği kadarıyla sadece BOE ile anlaştı.

BOE Başkan Yardımcısı Yuan Wei tarafından da onaylanan bu durumun yanı sıra P30 modelinde ise Samsung panelin kullanıldığı tahmin ediliyor.

P30 serisi neler sunuyor?

Huawei P30 Pro modelinde 6.47 inç büyüklüğündeki kavisli Full HD+çözünürlüklü OLED DCI-P3 HDR ekrana yer veriyor. P30 modelinde ise 6.1 inçbüyüklüğünde yine Full HD+ çözünürlüklü ekran kullanılıyor.

Kirin 980 işlemcinin kullanıldığı modellerde 6/8 GB RAM ve 128/256/512 GBdahili depolama seçenekleri sunuluyor. P30 üçlü kamerayla gelirken P30 Promodelinde ise dörtlü bir kamera sistemi yer alıyor.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ